2008-02-19

Iz vecmātes krājumiem jeb kā es woody piespiedu bacula mīlēt

Vispirms nezinātajiem par personāžiem - woody šajā gadījumā ir Debian 3.0 izlaidums (un jā, tā ir atsauce uz Toy Story), kas iznāca nu jau tālajā 2002. gadā. Kā stabīlā Debian "relīze" tā vairs nav, tāpēc repozitoriji nav tik viegli sameklējami. Nerunājot par sevišķi kompilētām pakotnēm kā Bacula, kuru eksistenci speciālos repozitorijos priekš woody var tikai nojaust pēc tekstiem tīmeklī, jo paši repozitoriji sen vairs neeksistē.

Vispirms jāsaka paldies Debian par veco izlaidumu pakotņu krātuvju saglabāšanu uz speciāliem serveriem. Palīdzēja arī divas krātuves ar bacula un debconf uzkompilētiem tieši priekš Woody. Woody instalācijas CD attēlus var iegūt šeit, ja ir pamēģināt vispirms uz kādas vecākas kārbas, kā es to darīju.

Īsais variants ir sakraut visu /etc/apt/sources.list, apt-get update, apt-get install bacula-common bacula-fd vai ko jums tur vajag uzlikt. Lēnais ir likt forsēti par .deb pakotnei (ja nevar aktivizēt apt-get vai ir cita veida problēmas).

Patīkami, ka "sources" eksistence nodrošināja zināmu drošības sajūtu, ka woody bez sava "failu uzsūcēja" nepaliks. Gods un slava Debian un Ubuntu izstrādātājiem.

p.s. protams, šo visu uz nopietniem produkcijas serveriem lietojiet, ja spējat sekot drošības jaunumiem attiecīgajos kanālos. Ja nē, labāk lietot sarge, etch vai Dapper.

1 komentārs:

Anonīms teica...

Nu ar Ubuntu tam sakars visticamāk ir gandrīz nekāds un lielā pateicība aiziet Debianim ;)