2009-02-25

Nekaunīga pašreklāma: Jokosher 0.11

Tā kā varbūt retais zina, kādos projektos es ik pa laikam ņemu dalību, gribēju pareklamēt vienu no tiem: Jokosher, kas tikko izlaida 0.11 versiju (un tas nozīmē daudz).

Īsais apraksts: Jokosher ir vairākinstrumentu/vairākceliņu skaņas redaktors. Līdzīgs rīks GarageBand nāk līdzi Apple datoros, kā arī daudzi iespējams ir lietojuši vai pat vēl ikdienā lieto Cubase un Cakewalk.

Lai gan Linux vidē profiem ir jau savs ļoti labs rīks Ardour, to ir grūti sakonfigurēt pareizi un vēl grūtāk ērti lietot (var teikt tā: tas atmaksājas tikai tad, ja jūsu nolūks ir profesionāli izmantojams audio gabals). Tāpēc vienkāršajai tautai un cilvēkiem, kuru prasības ir krietni pieticīgākas, tiek piedāvāts Jokosher.

Galvenās iespējas un opcijas izlasīsiet mājas lapā, taču tikmēr es atzīmēšu pāris galvenās lietas, kas šajā 0.11 laidienā ir manuprāt visnozīmīgākās - tas ir JACK un PulseAudio atbalsts, kā arī vairākkanālu skaņas karšu atbalsts (Jokosher ir pirmais, kas izmanto salāpīto Gstreamer deinterleave elementu, kas ļauj izmantot tādas skaņas kartes kā M-Audio un EWS88MT. Ardour šādu karšu darbību nodrošina JACK). Visgrūtākais šādiem maziem hobija projektiem ir izdarīt un iztestēt visu kā nākas, jo "fīču" piekdodēt ir viegli, taču nodrošināt, ka tā strādā visiem - ne sevišķi.

Pats fascinējošākais manuprāt tomēr ir tas, ka Jokosher izmanto ļoti daudz jaunu tehnoloģiju - Python, jaunākos Cairo un GTK+2 uzlabojumus un pats par sevi saprotams - Gstreamer. Sākumā biju skeptisks, bet ar laiku ir pierādījies, ka apvienojot šīs tehnoloģijas, var radīt ļoti labas, ērtas un parocīgas multimēdiju aplikācijas.

4 komentāri:

tm_lv teica...

kā tu īsti piedalies jokosher izstrādē, Pēter?

Kristaps K. teica...

Ar ko viņš labāks par Audacity? (ko lietoju pašlaik, līdz Ardour vel jāpaaugās)

Pēteris Krišjānis teica...

tm_lv: lāpu sīkas kļūdas, testēju, pētu problēmu cēloņus. Milzīgus kodu palagus nerakstu, nav prasmes un arī laika - atbalstu īstos kodierus ar saviem pētijumiem un risinājumu ieteikumiem. Bet ceru nākotnē plašāk iesaistīties.

Kristaps K.: ne ar ko, Audacity ir vienkāršs audio redaktors ar švakām ieraksta iespējām. Cita klase. Šobrīd savā funkcionalitātē bagātāks nekā Jokosher. Ar laiku ir doma radīt Jokosher "brāli", Audacity nākošo paaudzi.

Salīdzinot ar Windows, Jokosher = Cubase (varbūt pa ambiciozu) un Audacity = Soundforge.

tm_lv teica...

kūl kūl, ta jau močī! galvenais ir nebaidīties :)