2010-08-13

Cik vienkārši nopirkt klēpjdatoru ar labu Ubuntu Linux atbalstu

Tā kā parasta, ikdienišķa lieta, bet tā mani tik patīkami pārsteidza, ka gribēju drusku padalīties priekā.

Sakarā ar Google Summer Of Code aktīvo tuvošanos finišam ir radusies nepieciešamība sasparoties. Tiesa, ir arī socializēšanās plāni kā braukšana pie māsas un svaiņa uz Cēsīm, kā arī pēc tam kurss tiks uzņemts uz Tūju. Tā kā pārbraucieni daudz, toties laika maz, klēpjdators vajadzīgs kā ēst Google Summer of Code otras puses pabeigšanai. Šim nolūkam ilgi štukoju, domāju, beigās tomēr apciemoju "RD Electronics" vietējā supermārketā Daugā. Kas mani patīkami ir pārsteidzis, ka praktiski visi klēpjdatori tiek piedāvāti bez Windows (tiesa, ar Lypus Linux, kas nekādu lielo godu nedara), un kas pats interesantākais - ORDI darbvirsmas datori ar Ubuntu Linux. Tad nu atvēlēju daļu no jau pārskaitītās Google Summer of Code naudiņas un piepildīju sen loloto sapni. Tiesa, drusku sirds drebēja, jo Acer Aspire pagātnē ir drusku bijusi "fail" statusā attiecībā uz Linux darbvirsmas atbalstu.

Taču mājās atnākot, "atsūknējot" Ubuntu Linux ISO un ieripinot to USB zibatmiņā ar iebūvēto USB startēšanās disku veidotāju, tiku patīkami pārsteigts. Pirmām kārtām, absolūti viss strādāja - sākot no grafiskās kartes, platā ekrāna, klaviatūras funkciju taustiņiem un beidzot ar bezvadu tīkla adapteri. Praktiski pieslēdzos mājas bezvadu tīklam, palaidu instalatoru un aizgāju paēst vakariņas.

Datora modelis zināšanai ir Acer Aspire 5738ZG. Tam ir ATI Mobility Radeon ar 1 GB atmiņu, atbalstīts gan radeon (brīvajā draiverī), gan fglrx (spēļu baudītājiem, jo radeon ne visus 3D trikus māk). Atšķirība no Intel video kartēm ir tāda, ka šai šis gigabaits ir uz visiem laikiem. Tam ir Atheros AR928X bezvadu adapteris, kas tiešām ir labi atbalstīts kernelī. Pārējie dzelži nāk no Intel, kurš par spīti visam vilties neliek. Strādā iesnaudināšana.

Kopumā - ļoti laba sajūta.

5 komentāri:

MArtins teica...

Kā ar hibernate un suspend?
Normāli atmostas?

Pēteris Krišjānis teica...

Iesnaudināšana kā jau teicu darbojas labi. Iemidzināšana nav atkarīga no aparatūras bet no softa vairāk, tā kā domāju, ka tai jādarbojas a priori, paprovēšu, ka sanāks.

Anonīms teica...

Nez man kkā pēdējā laikā (2-3 gadi) praktiski nav bijušas problēmas ar Ubuntu un dzelžu atpazīšanu vai draiveriem.
Pēdējās problēmas bija ar ATI karti un video playback, ja tika uzlikts/iespējots compiz fusion. Kopumā ubuntu un linux kopumā ir paveikuši apbrīnojamu darbu pēdējo 6-7 gadu laikā (apmēram tad pirmo reizi paprovēju linux)

viesturz teica...

Gigabaits ta gigabaits, kām tam ATI ar aparatūrisko video dekodēšanas atbalstu?

Anonīms teica...

seo排名教學,
台灣紅寶石牛樟芝,
關鍵字seo課程,
牛樟芝復育傳奇,
逢甲旅行找逢甲住宿,
大台中玩樂到台中住宿,
台灣合法大陸新娘仲介,
合法外籍新娘介紹,
比利時在進修emba課程,
台灣傳奇牛樟芝植菌代工,
廣告企劃,
YahooSEO排名,
台灣第一頁seo優化,
台灣牛樟芝山中傳奇,
中台灣旅行到逢甲日租套房住宿,
台中日租套房服務,
婚友社越南新娘媒合,
江南中國新娘介紹,
兩岸大陸新娘仲介,
月下老人大陸新娘介紹來台,
金字招牌越南新娘費用媒合,
專營外籍新娘仲介業務