2009-12-30

Lattelecom iTV un Ubuntu - Redux

Tā kā Lattelecom ir lielākais fiksēto sakaru kanālu piegādātājs Latvijā, vairums no mums, Ubuntu un Linux kopienas aktīvistiem, tupam uz Lattelecom DSL, kas pēdējā gada laikā nav bijis slikts serviss (atceroties trakos laikus, kad Lattelecom ar pārāk aktīvu "oversell" padarīja klientu dzīvi mazliet neciešamu).

Ar laiku Lattelecom ambīcijas ir augušas, un viņi ir sākuši piedāvāt interaktīvo tv par tām pašām drātīm, par kurām telefons un internets (nejaukt ar digitālo TV, kas ir drusku atsevišķs produkts. Interaktīvā TV arī tiek/tika tirgota, līdzi dodot atsevišķu kasti/datoru, ko slēdz pie TV). Ideja nebija slikta, taču alternatīvo platformu atbalsts bija nulle. Ar laiku cilvēki atrada metodes, kā cīnīties ar atbalsta trūkumu. Taču kā vienmēr, pirmās metodes nebija sevišķi lietotājiem draudzīgas.

Pats šo servisu neko daudz neizmantoju, taču man lika saausīties un sarosīties palīgā sauciens Twitterī. Kā vienmēr, man galvenais ir pārbaudīt kas strādā un nestrādā jeb reproducēt kļūdu. Liels bija mans izbrīns, ka viss strādāja praktiski out-of-box režīmā. Tad es sāku noskaidrot, kuras pakotnes, kuras es parasti instalēju pēc sistēmas uzlikšanas, varētu būt "vainojamas" pie patīkamā pārsteiguma. Beigās noskaidrojās, ka vismaz no Karmic sākot pietiek ar Ubuntu Extras (ubuntu-restricted-extras) pakotni, lai viss grieztos kā nākas. Tātad, ja esam Apollo/Lattelecom DSL vai biznesa līmeņa klienti un vēlamies izmantot iTV, tad veram vaļā Ubuntu programmatūras centru (zem Programmas izvēlnes), rakstam meklēšanas logā extras un izvēlamies Ubuntu Extras pakotni. Kā arī - ja mīlam komandrindu, 'sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras'. Pārstartējam Firefox un provējam skatīties LTV1 un 7 kanālu.

Tehniskās detaļas: Ubuntu extras pakotne uzliek visus iespējamos Gstreamer spraudņus (good, bad, ugly un pēdējo divu universe pakotnes), kā arī ieskaitot gstreamer0.10-ffpmeg (kas ļauj izmantot ffmpeg bibliotēku). Tātad tajos esošie spraudņi jau spēj nodrošināt Apollo/Lattelecom iTV izmantoto Windows Media kodeku pareizu atkodēšanu un parādīšanu. Hip hip urā Gstreamer un ffmpeg "trakajiem" hakeriem.

Nav komentāru: